Python’o vadovėlis

Leidimas

2.6

Data

2019-07-09

Python’as yra lengvai išmokstama, galinga programavimo kalba. Ji turi efektyvias aukšto lygio duomenų struktūras ir paprastą, bet efektyvų objektinio programavimo modelį. Dėl elegantiškos Python’o sintaksės, dinaminio tipizavimo ir interpretatoriaus, Python’as yra ideali kalba scenarijų rašymui ir greitam aplikacijų kūrimui įvairiose srityse įvairioms platformoms.

Python’o interpretatorių ir didelę standartinę biblioteką visoms pagrindinėms platformoms, bei jų išeities tekstus, galima parsisiųsti iš Python’o svetainės http://www.python.org/. Atsisiųstą kopiją vėliau galima laisvai platinti. Šiame vadovėlyje taip pat rasite informacijos apie kitus nemokamus Python’o modulius, programas, įrankius, bei papildomą dokumentaciją.

Python’o interpretatorius yra lengvai praplečiamas naujomis funkcijomis ir duomenų tipais naudojant C arba C++ (arba kitas kalbas, kurias galima kviesti iš C). Python’as taip pat gali būti naudojamas kaip praplėtimo kalba.

Šis vadovėlis neformaliai supažindina skaitytoją su pagrindinėmis Python’o kalbos koncepcijomis ir savybėmis. Jums tikrai bus paprasčiau, jei po ranka turėsite Python’o interpretatorių, nors visi pavyzdžiai yra išsamūs, todėl vadovėlį galima tiesiog skaityti.

Jei jums reikia standartinių objektų ir modulių aprašymo, žiūrėkite Python Library Reference dokumentą. Python Reference Manual formaliai aprašo kalbą. Jei norite rašyti plėtinius C ar C++ skaitykite Extending and Embedding the Python Interpreter ir Python/C API Reference. Taip pat galima įsigyti knygų išsamiai aprašančių Python’ą.

Vertėjo pastaba: Aukščiau išvardintų šaltinių pavadinimai neišversti į lietuvių kalbą, nes patys šaltiniai neturi vertimo į lietuvių kalbą (2010-06-13).

Vadovėlyje nerasite išsamių kiekvienos savybės ar net gi dažnai naudojamų savybių aprašymų. Čia aprašytos Python’o savybės, kurias verta žinoti, vadovėlis padės suprasti kalbos pobūdį ir stilių. Perskaitę jį jūs galėsite skaityti ir rašyti Python’o modulius ir programas, būsite pasiruošę išmokti daugiau apie Python’o bibliotekos modulius aprašytus Python Library Reference dokumente.

Rekomenduojame peržvelgti skyrių apie Vertimą ir Terminų Žodyną.